21. ročník tenisových turnajů

Sokol-Litovel.cz » 21. ročník tenisových turnajů

Tenisový oddíl T. J. Sokol Litovel uspořádal 29. a 30. srpna již 21. ročník tenisových turnajů jednotlivců a čtyřher. Účastnili se ho milovníci bílého sportu ze širokého okolí, vedle domácích nechyběli tenisoví nadšenci z Uničova, Olomouce i blízkých vesnic.

V sobotu se konala soutěž ve dvouhrách, do níž se přihlásilo osmnáct hráčů, kteří sehráli řadu zajímavých, napínavých a vyrovnaných utkání. Po celodenním klání, které se hrálo vyřazovacím způsobem, v prvním semifinále zvítězil v souboji domácích hráčů Jaromír Dohnálek ze Sokola Litovel v zápase vysoké úrovně nad Davidem Novotným 8 : 3. Z druhého semifinále postoupil přes Jirku Matečku obhájce titulu Jaroslav Svoboda v poměru 8 : 2. Pohár pro vítěze si i tentokrát odnesl favorizovaný Svoboda ze Sokola Červenka, jenž ve finále porazil Jaromíra Dohnálka 8 : 3, třetí místo obsadil Jiří Matečka. V soutěži útěchy zvítězil Jiří Svozil nad bratrem Ladislavem 6 : 4.

Na nedělní čtyřhry se sešlo 8 párů. Jednotlivé dvojice byly rozděleny do skupin a resumé výsledků je následující:

Semifinále Šoustal, Pavelka Matečka, Pinkava 6/2
Semifinále Dohnálek J., Dohnálek L. Zavadil, Novák 6/2
Finále Šoustal, Pavelka Dohnálek J., Dohnálek L. 7/6
O 3. místo Matečka, Pinkava Zavadil, Novák 6/0

Zápasy probíhaly, tak jako celé letošní léto, za pěkného, leč příliš horkého počasí, ale atmosféra byla vynikající, k čemuž přispělo bohaté občerstvení zajištěné po celý víkend panem Ladislavem Gregušem, Skokanem roku můžeme letos nazvat Jiřího Pinkavu, který sehrál vyborná utkání jak ve dvouhře, tak i v deblové části a ukázal se, vedle zkušených hráčů, jako jejich důstojný nástupce.

Mirko Spurník, starosta T. J. Sokol